Zpět

Mgr. Zdeněk Dvořák

člen předsednictva krajského výboru
Od roku 1991 působím jako ředitel Biskupského gymnázia J. N. Neumanna v Českých Budějovicích. Pocházím z učitelské rodiny, dvanáct let jsem působil jako učitel na středním odborném učilišti. V roce 1990 jsem byl nominován Občanským fórem na funkci vedoucího odboru školství Jihočeského KNV. Bydlím v Dubném u Č. Budějovic a celý život žiji na venkově. Jsem ženatý, rád cestuji, s manželkou jsme navštívili mimo jiné USA, Čínu, Izrael, Kanadu, Japonsko, Tanzanii, Keňu a Zanzibar. 

Dlouhá léta působím jako člen školské subkomise při ČBK. V roce 2004 jsem byl zvolen předsedou Asociace církevních gymnázií ČR. V roce 2009 mi byla hejtmanem udělena stříbrná pamětní medaile Jihočeského kraje za dlouhodobou aktivní činnost ve prospěch česko-rakouské přeshraniční spolupráce.

V současné době vnímám jako velký problém sociální jistoty, zejména zaměstnanost. Považuji za nutné nastavit školství tak, aby se mladí lidé prosadili na evropském trhu práce. To předpokládá jazykovou vybavenost u všech profesí, znalost práce na PC a řidičský průkaz.

Mentalita českého člověka je taková, že sice odchází za prací do ciziny, ale obvykle se vrací. Přinese nové zkušenosti, kapitál a obohatí tuto zem.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.