KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Základní škola v Dubném má nové učebny
Zpět

Základní škola v Dubném má nové učebny

Přidáno 27. 9. 2019
Ilustrační foto
Základní škola v Dubném na Českobudějovicku získala dotační podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj na zvýšení kapacity školy skrze výstavbu a rekonstrukci učeben.
 
„Celkem vzniklo šest nových kompletně vybavených kmenových učeben včetně prostor souvisejících s provozem školy, dále také nové vybavení odborné učebny dílen. Díky stavební, úpravám jsou nové prostory bezbariérové a umožní tak zapojení osob se sníženou schopností pohybu do vzdělávání ve škole. Součástí projektových aktivit bylo také zajištění vnitřní konektivity a připojení k internetu a v rámci vedlejších výdajů také úprava venkovního prostranství,“ uvedla starostka obce za KDU-ČSL Božena Kudláčková.
Nejvýznamnější je rekonstrukce přírodovědné učebny, se realizovaly stavební úpravy učebny (podlaha, elektroinstalace, malba atd.) a byl instalován specializovaný nábytek a interaktivní tabule. „Modernizací přírodovědné učebny povede ke zvýšení kvality vzdělávání v klíčových kompetencích ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce klíčových komoditách – přírodní vědy a práce s digitální technologií,“ dodává starostka Kudláčková.