KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Za rekordním počtem dětí ve škole a školce v Radomyšli stojí bytová výstavba
Zpět

Za rekordním počtem dětí ve škole a školce v Radomyšli stojí bytová výstavba

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
Školní rok 2021/2022 přinesl v Radomyšli rekord. Do školských zařízení v městysu na Strakonicku nastoupilo 348 dětí, nejvíce v historii. Základní školu navštěvuje 226 dětí, 122 je v mateřské škole. Pro srovnání – před patnácti lety to bylo jen 205 dětí. Rok 2006 byl v tomto nejslabší. Co stálo za tak výrazným vzrůstem k nynějším číslům? „V roce 2006 jsme rozběhli novou bytovou výstavbu a díky tomu počet dětí strmě stoupal až na letošních rekordních 348,“ vysvětlil starosta Luboš Peterka.
A Radomyšl má ještě kam růst, nižší desítky dalších dětí ještě škola pojme. „Vzhledem ke stávajícímu počtu 226 žáků máme do maximální kapacity 270 ještě relativně daleko. Nepředpokládáme, že by byl nárůst žáků tak zásadní," prohlásil ředitel školy Jan Babka. Každopádně na zvyšující se počet dětí musela škola reagovat. „Úpravou knihovny ve vedlejší budově školy jsme zvýšili počet tříd o učebnu jazyků, což nám umožnilo zachovat kmenové třídy jako takové. Do budoucna máme připravenou ještě jednu místnost pro menší třídu a pokud by se počty dětí nadále zvyšovaly, nezbývalo by, než obsadit odborné učebny," nastínil Jan Babka. V současné době je v Radomyšli a místních částech 268 dětí do 15 let, z toho 134 dívek a 134 chlapců.

Rozrůstat se bude Radomyšl dál. Nyní je v městysu k dispozici 26 nových stavebních parcel, devět nových nájemních bytů a připravuje se výstavba 12 startovacích domků, které by měly stát v těsné blízkosti základní školy. „Územní plán umožňuje výstavbu i v našich místních částech Leskovice, Domanice, Láz, Podolí a Rojice. Lze tedy očekávat, že brzy dojde k překonání hranice 1400 obyvatel," doplnil Luboš Peterka.

Článek vyšel v týdeníku Strakonicko. Dostupný zde.