KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Velká gratulace Vesnici roku
Zpět

Velká gratulace Vesnici roku

Přidáno 9. 8. 2019
Ilustrační foto
V pátek 9. srpna se v Čejeticích na Strakonicku uskutečnilo vyhlášení soutěže Vesnice roku Jihočeského kraje 2019. Tou se právě Čejetice staly pro svůj dynamický rozvoj v oblasti místní infrastruktury i bohatosti společenského i spolkového života v obci. Za sebou tak nechaly dalších 24 obcí včetně druhých Albrechtic nad Vltavou na Písecku a třetího Plavu na Českobudějovicku.
 
Uznání si však zaslouží všech 25 zúčastněných obcí, neboť přihlásit se do soutěže znamená mít co nabídnout a nebát se to ukázat širší veřejnosti. Slavnostního vyhlášení se zúčastnil i jihočeský poslanec a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, který všechny zúčastněné velmi pochválil: „Soutěž vesnice roku má velký význam, neboť motivuje lidi z venkova pečovat o svou obec, propojuje je a vytváří nové příležitosti k rozvoji.“ Velký dík vyslovil i těm, kteří soutěž dlouhodobě organizují: vedení Jihočeského kraje, Spolku pro obnovu venkova, Sdružení místních samospráv a dalším organizacím.
 
Vyhlášení se zúčastnil i náměstek hejtmanky Jihočeského kraje za KDU-ČSL Zdeněk Dvořák, který měl společně se starostou Radomyšle Lubošem Peterkou tu čest předat ocenění Bílá stuha za práci s mládeží zástupkyni své domovské obce Dubné na Českobudějovicku, kterou je další reprezentantka KDU-ČSL, starostka Božena Kudláčková.
 
Poslanec Jan Bartošek vyslovil přání, aby počet obcí přihlášených do soutěže přibýval a vyzval další obce, aby se v příštím roce neváhaly do soutěže přihlásit. Místním v čele se starostkou Ivanou Zelenkovou popřál hodně zdaru v celostátním kole soutěže Vesnice roku ČR 2019.