KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Ve Strakonicích jako v jediném jihočeském okresním městě vznikla trojkoalice SPOLU
Zpět

Ve Strakonicích jako v jediném jihočeském okresním městě vznikla trojkoalice SPOLU

Přidáno 1. 9. 2022
Ilustrační foto
Čtvrté největší město jihočeského kraje Strakonice se jako jediné stalo působištěm koalice SPOLU do nadcházejících komunálních voleb. ODS, TOP 09 a KDU-ČSL se zde dohodli na společném postupu do voleb stejně jako již před třemi lety, kdy proběhly opakované komunální volby ve Strakonicích z důvodů předchozího zrušení řádných voleb soudem. Od té doby zasedají za trojokoalici v zastupitelstvu celkem tři zástupci, každý za jedno z koaličních stran. Právě stávající zastupitelé tvoří první trojici kandidátky. Jedničkou za KDU-ČSL je na třetím místě kandidátky opět zástupce ředitele strakonického gymnázia Miroslav Žitný.
„Naše město má kulturní, turistický i ekonomický potenciál, který musíme rozvinout. Získal jsem již zkušenosti v zastupitelstvu města z posledního volebního období a chci pro město pracovat dál. Strakonice si zaslouží pestřejší vedení, než je vláda jediné strany. Přichází možnost to změnit,“ prohlašuje Miroslav Žitný.
 
V programu se trojkoalice zavázala k řadě cílů, jako např. dostat do Strakonic krajské peníze, zubaře či pediatra, odpovědné odpadové hospodářství, snížení daně z nemovitosti s využitím desetinných míst v příslušném koeficientu, nebo např. k zřízení nové mateřské školy. „Musíme zvýšit kapacitu místních mateřských škol - potřebujeme adekvátní prostory, ideálně novou MŠ. Potřebujeme řešit odpadové hospodářství - kraj připravuje program jeho energetického využití (společnou spalovnu) - do toho se musíme zapojit. Město nedávno koupilo Špýchar u letního kina - má potenciál pro dětské herny a kulturní prostory (chybí nám kryté zábavní prostory pro děti). Čerpejme maximum dotací na obnovu památek, údržbu i budování sportovišť a kulturní programy (město nemusí vše platit z vlastního rozpočtu). Maximálně pečujme o místní folklórní - dudáckou tradici,“ zdůrazňuje Miroslav Žitný, který je sám letitý aktivní muzikant a na nedávném Mezinárodním dudáckém festivalu se představil publiku s dudáckou kapelou jako hráč na basu.