KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy V Radomyšli začala rekonstrukce sokolovny za 40 milionů korun
Zpět

V Radomyšli začala rekonstrukce sokolovny za 40 milionů korun

Přidáno 4. 10. 2021
Ilustrační foto
Největší investiční akce Radomyšle už je v běhu. V první polovině září byla zahájena rekonstrukce sokolovny, která vyjde na necelých 40 milionů korun. „Je to obrovská investiční akce. Jsem moc rád, že jsme se k ní odhodlali,“ uvedl starosta městysu Luboš Peterka. „Dosud byla největší akcí rekonstrukce a přístavba mateřské školy za 28 milionů, tohle překonává všechno,“ zdůraznil.
Rekonstrukce objektu začala velkým úklidem. „Tím, jak je z roku 1930, zde byly nahromaděné věci už z té doby. Bylo to opravdu několik kontejnerů, které jsme odvezli na skládku," vylíčil starosta. Nyní probíhají bourací práce. A to hlavní, na čem se bude pracovat do konce roku, je nový krov a krytina. „Krov bude zcela nový, i když jsme zvažovali, že opravíme starý. Ale nakonec se dospělo k tomu, že by to bylo finančně stejně náročné. Jako krytinu jsme zvolili ocelovou lakovanou, cihlově červenou, která vypadá, jako že jsou na objektu střešní tašky. Velkou roli v tom hrála cena, která byla nižší o 250 tisíc. Navíc tahle střecha je prakticky nezničitelná," doplnil Luboš Peterka.

Na celou akci proběhly tři výběrová řízení. Na stavební část, na ozvučení a osvětlení, na gastro část – vybavení kuchyně. „Vše se nám podařilo vysoutěžit za předpokládané ceny. Původně jsme navíc čekali, že celkové náklady budou 45 milionů korun. A panovaly i obavy, kam se ceny v současné době růstu vyšplhají. Ale nakonec vše vyjde na 39,5 milionu korun," upřesnil starosta. Pět milionů městys získal od Jihočeského kraje, zbylá suma (34,5 milionu) půjde z rozpočtu. „Na účtu máme celkem 55 milionů rezerv z minulých let," dodal Luboš Peterka.
 
Článek vyšel v týdeníku Strakonicko. Dostupný zde