KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy V Písku usedne KDU-ČSL v opozici
Zpět

V Písku usedne KDU-ČSL v opozici

Přidáno 17. 10. 2022
Ilustrační foto
KDU-ČSL Písek v komunálních volbách 2022 získala 17669 hlasů, což představuje 8.31% a mandát pro dosavadní zastupitele Petra Hladíka a Tomáše Váněho.
Především děkujeme voličům, sympatizantům a přátelům za hlas a veškerou pomoc, které se nám od Vás dostávalo nejen v závěru volební kampaně, ale během celé práce pro město Písek v minulém volebním období. Zvláštní poděkování za obrovskou podporu patří členům našich rodin a všem, kterým bychom namísto službě městu jinak věnovali svůj volný čas. Jste všichni skvělí a moc si Vaší podpory vážíme!
 
V minulém volebním období se podařilo naplnit celou řadu priorit, které jsme si na začátku stanovili. I náš volební program pro období 2022-2026 jsme sestavovali s důrazem na to, aby slibované změny byly realistické, ekonomicky podložené a přinášely užitek jak občanům města Písek, tak prezentaci města Písek navenek. Přestože máme nyní menší zastoupení než v předešlém volebním období, chtěli bychom Vás ujistit, že se náš program budeme snažit i tak prosazovat. Práce našeho týmu rozhodně nekončí. Budeme komunikovat s občany města Písek i mezi sebou. Náš tým bude svým zastupitelům i nadále poskytovat podporu, konzultace a upřímnou zpětnou vazbu. Budeme usilovat o členství ve výborech a komisích, v nichž řada z nás dosud působila. V dohledné době nás také čeká schůzka ke zpětnému ohlédnutí za volební kampaní a i v této oblasti jsme otevřeni jakýmkoli Vašim připomínkám.
 
V Písku bylo zvoleno devět politických subjektů, z nichž šest má pouze dva nebo tři mandáty. Je proto pochopitelné, že se množí dotazy, která uskupení utvoří vládnoucí koalici a jaký je v těchto vyjednáváních postoj KDU-ČSL Písek. Jsme si vědomi toho, že od mnoha voličů jsme dostali důvěru právě proto, že je nám cizí jakýkoli populismus. Chtěli bychom Vás ubezpečit, že tuto důvěru nezklameme a nebudeme se snažit prosadit svůj program za cenu spojení s někým, vedle něhož bychom nemohli fungovat jako důstojní partneři. Za aktuálních výsledků voleb je naše působení ve vedení města nepravděpodobné. Vítěze voleb respektujeme a budeme podporovat jednotlivě smysluplné aktivity nového vedení města.
 
Přejeme nám všem a celému Písku, ať zde v příštím volebním období panuje moudrost, vzájemná tolerance a snaha o spolupráci ve prospěch všech našich občanů.
 
kandidáti za KDU-ČSL Písek