KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy V jižních Čechách František Talíř uspěl
Zpět

V jižních Čechách František Talíř uspěl

Přidáno 18. 6. 2024
Ilustrační foto
Jihočeský kandidát do Evropského parlamentu na sedmém místě kandidátky koalice SPOLU František Talíř, první náměstek hejtmana Jihočeského kraje, skončil coby první náhradník a zvolen nebyl. Celostátně získal celkem 30 969 preferenčních hlasů a posun na kandidátce mu unikl o cca 2100 hlasů.
V Jihočeském kraji jsou však jeho výsledky daleko lepší. Na kandidátce koalice SPOLU skončil celkem třetí se ziskem 4719 preferenčních hlasů. V domovském okrese Český Krumlov získal dokonce největší počet preferenčních hlasů ze všech kandidátů SPOLU. V okresech České Budějovice a Prachatice pak druhý za Alexandrem Vondrou. V okresech Jindřichův Hradec, Písek a Strakonice pak obsadil třetí místo za Alexandrem Vondrou a Luďkem Niedermayerem. V okrese Tábor skončil čtvrtý, když ho předstihl další lidovecký kandidát Tomáš Zdechovský. Podobné výsledky co do pořadí zaznamenal i v příslušných okresních městech.
 
Jihočeské výsledky ukazují, že František Talíř vykonává dobře svoji práci náměstka hejtmana našeho kraje a jeho občané to i v eurovolbách ocenili. Je to dobrý základ pro nadcházející kampaň do záříjových krajských voleb.

“Celoroční energie věnované kampani nelituji, popravdě říkám, že ne. Vlna nadšení a zájmu o politiku, kterou jsme spolu s desítkami našich dobrovolníků společně dokázali zvednout, je totiž mnohem cennější, než mandát v Bruselu.” podotýká pokorou sobě vlastní k hodnocení kampaně i volebního výsledku František Talíř.