KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Tábor potřebuje nový impuls
Zpět

Tábor potřebuje nový impuls

Přidáno 21. 9. 2022
Ilustrační foto
Tábor potřebuje nový impuls
V Táboře postavili místní lidovci společnou kandidátku s nezávislými osobnostmi. V čele kandidátky stojí osmatřicetiletý projektový manažér Jan Křemen. Velkou prioritou v programu KDU-ČSL a nezávislých v Táboře je dopravní infrastruktura, ale také městská zeleň či služby.
 
 
Konkrétními cíli v programu KDU-ČSL a nezávislých je kvalitní a dostupná MHD. „Chceme zbudovat nový dopravní terminál u nádraží, aby cesta autem nebyla vždy první a jedinou volbou,“ podotýká Jan Křemen. „Dále je třeba zlepšit koordinaci dopravních staveb a uzavírek. Stavme jen to, co opravdu potřebujeme, respektujme budoucí generace. Týká se to hlavně nutného rozsahu rozšiřování silniční sítě, parkovišť atd.,“ doplňuje Jan Křemen. Důležitou stavbu ale bezesporu je nová lávka přes řeku Lužnici podél železničního mostu do Bechyně, zabezpečující snadný a bezpečný přístup do Čelkovic a na Babí horu.

Další prioritou je šetrná péče o životní prostředí, čítající např. pravidelnou údržbu veřejných prostranství a městské zeleně, ale také efektivní hospodaření s vodou. Lidovci a nezávislí též chtějí zlepšit dostupnost lékařské péče či bytů.

„Chceme též posílit bezpečnost občanů skrze pravidelný pohyb hlídek městské policie po městě, posílení přítomnosti policie v krizových lokalitách a zřízení služebny městské policie na Sídlišti nad Lužnicí,“ dodává lídr Jan Křemen.
 
Více o programu a kandidátech KDU-ČSL a nezávislí v Táboře naleznete zde.