KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Strakoničtí lidovci bojovali proti snížení dotace hospicu
Zpět

Strakoničtí lidovci bojovali proti snížení dotace hospicu

Přidáno 21. 9. 2020
Ilustrační foto
Stejně jako řada dalších měst, i Strakonice se potýkají s výrazným poklesem daňových příjmů města zapříčiněném koronavirovou krizí. Projeví se bohužel i ve snížení městských dotací nejen např. ve sportu, ale také v oblasti sociální. Sociální odbor MÚ předložil zastupitelstvu města ve středu 16. září návrh usnesení o dotačním programu, v němž byly oproti požadavkům sociálních institucí dotace ve všech případech výrazně sníženy.
Výrazné snížení dotace se bohužel dotkne i hospicové péče pro občany města. Z původně plánovaných 150 tisíc korun je zde nakonec alokováno jen 35 tisíc korun. „V souladu s našimi zásadami i předvolebním programem jsme se dotazovali na možnost navýšení dotace pro Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. v Prachaticích, který poskytuje lůžkovou péči, poradenství i další podporu také občanům města Strakonice, a to zejména prostřednictvím místního mobilního Domácího hospice sv. Markéty. Oproti požadavku hospice totiž byla požadovaná částka snížena na pouhých 23%. Navýšení prostředků se, bohužel, zajistit nepodařilo, jelikož by dle vysvětlení Sociálního odboru a vedení města muselo být ubráno jinde. Výsledkem je tedy alespoň dotace ve výši 35 000 Kč,“ konstatuje zastupitel Strakonic za KDU-ČSL Miroslav Žitný.  
 
Úsilí lidovců o podporu hospicové a paliativní péče v regionu ale rozhodně nekončí. „I nadále budeme na prachatický a místní mobilní Domácí hospic sv. Markéty pamatovat. Jejich služby jsou nejen obětavé a profesionální, ale těší se také obrovské úctě a vděčnosti veřejnosti,“ dodává Miroslav Žitný.