KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Sokolovna v Radomyšli bude mít po rekonstrukci i čtyři pokoje pro ubytování
Zpět

Sokolovna v Radomyšli bude mít po rekonstrukci i čtyři pokoje pro ubytování

Přidáno 15. 6. 2022
Ilustrační foto
Rekonstrukce sokolovny v Radomyšli je v plném proudu a mění se před očima. Jde o největší investiční akci městyse v historii za 40 milionů korun, která by měla být dokončena za tři měsíce. Termín slavnostního otevření je sobota 10. září, přičemž současně se uskuteční také otevření opravených nohejbalových kurtů.
 
 
V současné době jsou hotové veškeré instalace – topení, voda, elektřina. Budova je zateplena, má vyměněná okna, pracuje se na fasádě, podlahách, v podkroví vznikají nové pokoje pro ubytování, kde už je pokládána dlažba a dělají se omítky. Do konce června by měly být hotové vnitřní omítky a fasáda, většina obkladů stěn a dlažeb.
 
O prázdninách by pak mělo dojít už na finální instalace, kdy se na stěny musí umístit akustické panely. Dále dojde na instalace podlah, montovat se bude osvětlení, na řadu přijdou malířské a natěračské práce, řešit se budou i interiérové záležitosti v restauraci, ladit se bude design a také instalovat spotřebiče, namontovat výčepy, skříňky a lednice.
 
„Původní budova byla sto let stará a kromě pár drobností nezaznamenala žádnou změnu. Dá se říci, že kromě obvodových stěn nezůstalo vůbec nic. Bude to zařízení, které odpovídá vyššímu standardu pro fungování podobných kulturních a multifunkčních budov," zdůraznil starosta Luboš Peterka. Přidanou hodnotou oproti minulosti jsou čtyři nové hotelové pokoje v podkroví, kde byla půda.
 
Článek vyšel v Týdeníku Strakonicko. Dostupný zde