KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Růžena Štemberková podpořila koupi chaty na Libíně městem Prachatice
Zpět

Růžena Štemberková podpořila koupi chaty na Libíně městem Prachatice

Přidáno 20. 11. 2019
Ilustrační foto
Na jednání prachatického zastupitelstva v pondělí 18. listopadu podpořila zastupitelka za KDU-ČSL Růžena Štemberková záměr koupit chatu na Libíně ze strany města Prachatice. Návrh byl schválen 12 hlasy z 19 přítomných zastupitelů.
 
„Návrh jsem podpořila, protože se jedná o jednu z nejvýznamnější turistických atrakcí našeho města. Libín, nejvyšší hora šumavského podhůří, která se pyšní krásnou rondelovou rozhlednou, je neodmyslitelně významným symbolem Prachatic. Domnívám se, že je nutné připravit rozvojový koncepční plán na využití této lokality, která je součástí našeho katastru, jako je půjčování koloběžek (Trotticyklistika) vybudování a rozvoj singltreků, naučné stezky a případně poutní stezky, noční pozorování hvězd, noční stezky odvahy… Paleta možností je nekonečná. Po koncepci cestovního ruchu voláme v zastupitelstvu již několik let, do dnešní doby však předložená požadovaná rozvojová koncepce nebyla. Pořízení nemovitosti v dnešní době není ztracená hodnota a jedná o jednu z nejlepších investic,“ vysvětlila Štemberková.
 
„Libín je domovská hora města Prachatice a patří k němu stejně jako kostel sv. Jakuba. Vlastně jsou to dvě nejvýznamnější památky.
Obrovský potenciál k rozvoji cestovního ruchu skýtá právě Libín. Na jeho úpatí je jedinečný areál Lázní sv. Markéty, kde se rozvinul areál lesních her, křížová cesta ke kapli sv. Filipa Neriho a mnoho dalšího. Přijít o tento areál by  byla velká škoda.
V novém programovacím období bude i celá řada možností k získání dotací, které zcela určitě bude možné využít. Tak jako v minulosti, když jsem byla vedoucí odboru kultury, se nám povedlo sehnat dotaci na vybudování cyklostezky po Zlaté stezce s odbočkou na Libín,“ doplňuje Růžena Štemberková.