KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Radomyšl investuje i přes těžkosti pandemie
Zpět

Radomyšl investuje i přes těžkosti pandemie

Přidáno 13. 1. 2021
Ilustrační foto
Městys Radomyšl na Strakonicku chystá i pro letošní rok masivní rámec investic. Dotknou se obecní infrastruktury, zařízení školy i připravovaného muzea ve středověké kurii. Plány tak navazují na všechny úspěšné investiční akce, které se radomyšlským podařilo realizovat v loňském náročném roce.
 
 
Jednu z hlavních investic pro rok 2021 jsou stavební práce v základní škole. „Zateplení tělocvičny a rekuperační jednotka vyjdou na 5,9 milionu korun, modernizace učebny a nový výtah vyjdou ve škole přijdou na dalších 1,513 milionu,“ upřesňuje starosta Radomyšle Luboš Peterka.
 
Následují investice do komunikací, a obecního mobiliáře a rybníků. „Veřejné osvětlení v lokalitě Za Humny si vyžádá 600 tisíc korun, oprava komunikací ve směru sv. Ján a koupaliště bude stát 2,296 milionu. Na dopravní a sportovní hřiště půjde 1,33 milionu. Dále rekonstrukce hrází a manipulačních objektů rybníků Křemenný a Hliník přijde na 2,511 milionu korun,“ uvádí starosta Peterka.
 
„Druhá etapa budování muzea si vyžádá 450 tisíc, které půjdou na jeho vybavení. Na další projekty pak půjde půl milionu. A místní části dostanou 1,6 milionu korun, což je menší částka než v minulosti. Na většinu těchto akcí máme zažádáno nebo budeme žádat o dotace z národních i evropských zdrojů,“ doplňuje starosta Luboš Peterka.
 
Velkou investicí bude v Radomyšli i rekonstrukce sokolovny, která není v rozpočtu zahrnuta a v případě realizace již v roce 2021 bude financována z rozpočtové rezervy. Její výše představuje cca 40 milionu korun. „V současné době analyzujeme rozpočet, který vyplynul z podrobného projektu stavby a vybavení, který byl dokončen v prosinci. Následně rozhodneme, zda rekonstrukci sokolovny již letos zahájíme, nebo jí odložíme,“ upřesňuje starosta Peterka.
 
Navzdory těžkostem pandemie koronaviru však Radomyšl realizovala významné investiční akce i v roce 2020. „Byla realizována rozsáhlá rekonstrukce kanalizace, nová klubovna v Rojicích, chodník v Dominicích, první etapa vybavení muzea, nákup nové techniky a podobně. Koronavirus tyhle akce neovlivnil,“ raduje se starosta.
 
Přesto však nucená omezení výrazně zasáhla především bohatý společenský život v Radomyšli. „Museli jsme změnit životní styl. Neexistuje kulturní a spolkový život, který byl v Radomyšli vždy velmi bohatý, stejně tak jako sportovní vyžití. Bojím se zejména dopadů na zdraví a psychiku lidí, dodává starosta Luboš Peterka.
 
 
Rozhovor se starostou Radomyšle Lubošem Peterkou vyšel v tištěném vydání týdeníku Strakonicko dne 6. ledna 2021.