KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Prosadíme obchvat Dačic
Zpět

Prosadíme obchvat Dačic

Přidáno 30. 9. 2020
Ilustrační foto
Krajská politika je o řešení konkrétních výzev. Obchvat Dačic je jednou z nich. Místní obyvatelé tu na něj čekají už desítky let a já si kladu za cíl z pozice hejtmana tento nekonečný příběh konečně dopsat. Prostě není možné, abychom na toto město a celý region zapomínali, protože jsou od Budějovic daleko.
 
Kdo jste někdy tímto krásným městem jeli, určtě mi dáte za pravdu. Lidé tu trpí průjezdem cca 1500 kamionů denně. Scény, kdy za deště nebo při sněžení nemohou náklaďáky vyjet po kostkách a musí přes náměstí couvat zpět, jsou tu bohužel na denním pořádku.
Jaký je aktuální stav?
 
Na stole je nová varianta obchvatu (viz obrázek). Kraj pracuje na jejím zapracování do Zásad územního rozvoje (ZÚR), město je připraveno zařadit tuto novou variantu obchvatu do probíhající změny územního plánu. Náš starosta Karel Macků (KDU-ČSL) na přípravě obchvatu odvedl už obrovský kus práce a já jsem připraven mu v tom maximálně pomoci z pozice kraje.
 
A nejen jemu, ale všem starostům, kteří na obchvatech svých měst a obcí pracují. Trhové Sviny, Český Krumlov, Písek, Vlachovo Březí, Lišov, Chýnov, Dasný.. tam všude už měly obchvaty dávno stát a kraj místo toho řešil letiště a splavňování Vltavy. Nic proti, ale to počká. Lidé v kolonách v jádru historických měst ale už čekají příliš dlouho.
 
Mgr. František Talíř
lídr kandidátky TOP 09 a KDU-ČSL – Společně pro jižní Čechy