KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Preventivní protidrogový program REVOLUTION TRAIN v Dačicích
Zpět

Preventivní protidrogový program REVOLUTION TRAIN v Dačicích

Přidáno 5. 2. 2021
Ilustrační foto
Dne 27. ledna schválila dačická městská rada smlouvu o spolupráci Města Dačice a nadačního fondu NOVÉ ČESKO. Program primární protidrogové prevence v rámci projektu REVOLUTION TRAIN trvá 90 minut. Komentářem ho doprovází vyškolený lektor, který zároveň dopovídá na dotazy účastníků. Program je určen pro děti a mládež ve věku 12 – 17 let. 
Vlak je vybaven technologiemi, jejichž působením je možné zapojit návštěvníky vlaku do příběhu, ve kterém sledují příčiny, vývoj a důsledky závislostí. REVOLUTION TRAIN spatřuje inovativnost v tom, že mladí lidé mají možnost zblízka poznat rizika spojená s užíváním návykových látek, a to takřka reálně, ale v bezpečném prostředí.
 
„V protidrogovém vlaku sledují a intenzivně se zapojují do příběhu vrstevníků, kteří se stali závislými na různých drogách. Návštěvníci vlaku se hned několikrát musí sami rozhodnout, jak by se zachovali v některých krizových momentech. Ve vlaku jsou zkopírovaná místa, jako například autonehoda, drogové doupě, vězení či výslechová místnost. To vše je součástí unikátního smysluplného celku. Díky tomu mladí lidé odcházejí s vědomím, že návykové látky jim mohou nevratně poničit život a že jenom oni sami nesou za svůj život odpovědnost“ popsala projekt místostarostka Kateřina Marková.
 
„Protidrogový vlak je jen úvodem do drogové problematiky a navazuje na něj další program ve školách dva krát čtyřicet pět minut v každé třídě, která byla na prohlídce vlaku. Do projektu je zapojena i Policie ČR. Finanční podporu již přislíbilo i několik dačických firem, za což jsme velice rádi“ doplnila Marková.
 
Přesný termín příjezdu Protidrogového vlaku není ještě určen, předpoklad je konec června letošního roku.