KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Poslanec Jan Bartošek navštívil Prachatice
Zpět

Poslanec Jan Bartošek navštívil Prachatice

Přidáno 30. 7. 2019
Ilustrační foto
Poslední červencové pondělí strávil poslanec a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek celé odpoledne v  Prachaticích. Návštěvu věnoval setkání s komunálními politiky, reprezentujícími KDU-ČSL v obcích tohoto šumavského okresu. Kromě místních záležitostí se diskuse samozřejmě stočila i na celostátní politiku a její aktuální témata. 
V prvním setkání v restauraci Černý medvěd se starostou Hracholusek Václavem Vozábalem se pan poslanec seznámil s problémy, kterým malé obce čelí v rámci stavebních řízeních a příprav investičních akcí v oblasti výstavby. Pan starosta poprosil i o podporu ve věci vynětí neuvolněných volených zástupců obcí z povinnosti podávat majetková přiznání a upozornil též, že obce jsou ze zákona zbytečně zatíženy povinností předkládat koncepce rozvoje sportu, poněvadž v malých obcích o několika desítkách obyvatel je podobná koncepce samozřejmě irelevantní. Poslanec Bartošek slíbil legislativní podporu v této věci.
Další setkání proběhlo v Kavárně Nebe se starostou Radhostic Janem Kofroněm. Pan starosta vylíčil aktuální situaci v obci i problémy, kterým malá obec čelí. Následně též jako soukromý zemědělec poprosil o podporu ve věci nastavení zákonných podmínek registrace plemenných býků.
Konečně poslední setkání bylo věnováno samotnému okresnímu městu, a to s jeho dlouholetou zastupitelkou za KDU-ČSL Růženou Štemberkovou a okresním předsedou strany Janem Šrámkem. Lidovci jsou nyní v prachatickém zastupitelstvu v opozici, a tak se diskuse točila především kolem témat, které je z opozičních pozic důležité zvednout. Poslanec Bartošek slíbil v tomto úsilí podporu krajského vedení strany i svou vlastní. Následovala diskuse i o celostátním politickém vývoji.
Prachaticko patří mezi nejsilnější oblasti voličské podpory KDU-ČSL v Jihočeském kraji. Pozornost jihočeského poslance mu proto nemůže být upřena. „Jsem velmi spokojen s průběhem setkání. Odnesl jsem si celou řadu zajímavých podnětů, kterým se budu rád věnovat. V Prachaticích jsem rozhodně nebyl naposledy,“ podotkl na závěr návštěvy Jan Bartošek.