KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Písek začíná budovat DPS v Sovově ulici
Zpět

Písek začíná budovat DPS v Sovově ulici

Přidáno 15. 6. 2022
Ilustrační foto
V červnu začne rekonstrukce objektu bývalého internátu v Sovově ulici na pobytové zařízení pro seniory. Zakázku se městu podařilo vysoutěžit za 183,7 milionu korun bez DPH, to je o zhruba 16 milionů méně, než byl schválený finanční limit. Dodavatelem bude firma STRABAG, která předložila nejvýhodnější nabídku.
"Stavební práce budou trvat 22 měsíců a kromě přestavby interiérů se počítá také například s vybudováním přístavby pro kuchyni,“ řekl místostarosta Petr Hladík. Nový seniorský dům bude mít kapacitu 57 míst v jedno a dvoulůžkových pokojích.
 
Město vybralo také dodavatele nábytku a zdravotnického zařízení. Nábytek nakoupí za 7,1 milionu korun bez daně od firmy KANONA, zdravotnické zařízení dodá společnost Hoyer Praha za téměř šest milionů korun. Celkové náklady na vybudování a vybavení domu pro seniory dosáhnou zhruba 200 milionů bez DPH. Finanční limit na tuto akci byl stanoven na 215 milionů. Písek se bude snažit získat peníze na rekonstrukci objektu i z jiných zdrojů. Má již přislíbenou dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 58,5 milionu korun a je také schválena dotace ve výši 20 milionů korun z Krajského investičního fondu. Část objektu bývalého internátu město od března využívalo jako dočasnou ubytovnu  pro uprchlíky z Ukrajiny. „V Sovově ulici jsme měli průběžně ubytováno zhruba 75 lidí, kteří před válkou uprchli do České republiky. Maximální počet ubytovaných v jeden moment byl však 50. Od konce dubna jsme pracovali na uvolnění tohoto objektu a v průběhu května byli všichni obyvatelé provizorní ubytovny v Sovově ulici přestěhováni do bytů, a to městských i soukromých, nebo do městských ubytoven,“ poznamenal Petr Hladík.
 
Součástí stavebních prací bude kromě rekonstrukce také nástavba, změna střechy na rovnou a vybudování přístavby kuchyně, kde bude možné připravovat až tisíc jídel pro seniory v domově i ve městě. V plánu jsou také terénní úpravy, vybudování parkoviště, chodníků a rekreační zahrady. Pro klienty jsou kromě pokojů naprojektovány v každém patře pobytové prostory pro různé aktivizační činnosti. V přízemí by měl být společenský sál pro přednášky, koncerty nebo větší akce. Vznikne tu také recepce a potřebné zázemí pro zaměstnance.