KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Oprava Krtské ulice v Katovicích začíná
Zpět

Oprava Krtské ulice v Katovicích začíná

Přidáno 2. 5. 2022
Ilustrační foto
Nakonec až v pondělí 2. května začíná v Katovicích dlouho plánovaná rekonstrukce Krtské ulice. Původně se počítalo s tím, že práce budou zahájeny už na začátku dubna, což byl ale optimistický scénář, jak zdůraznil místostarosta Jindřich Zdráhal. Další termín začátku opravy byl pak 20. dubna.
 
 
Proč se termíny posunuly? „Bylo to kvůli pozdnímu podpisu smlouvy ze strany kraje, k níž došlo až začátkem dubna, kdy se mělo původně začínat," vysvětlil místostarosta. Jistý čas podle něj také zabralo vyřízení objízdné trasy a celého staveniště. „Nic už ale nebrání tomu, aby se v pondělí 2. května opravdu začalo," dodal Jindřich Zdráhal.
 
Rekonstrukce, která Krtskou ulici zcela uzavře, by měla podle předpokladů trvat osm měsíců, na tuto dobu je plánována objížďka vedoucí přes Mnichov, ale hotová by měla být spíše dříve. „Ovšem dříve spíše v řádu týdnů než měsíců," zdůraznil místostarosta. Na komplikace se musí připravit také řidiči na frekventované silnici I/22. Počítá se totiž s řízením dopravy pomocí semaforů. „Uvidí se ale, jak to nakonec bude. Nikdo nechce, aby se tady štosovala doprava. Firma by proto chtěla zatím zkusit provoz řídit ručně," přiblížil Jindřich Zdráhal.
 
Akce je rozdělena na dvě části. V plánu je obnova vodovodu a kanalizace, které jsou ve vlastnictví městysu. Druhou částí je obnova komunikace, která je v nevyhovujícím stavu. Celý opravovaný úsek má kolem 230 metrů. Vyměněno bude také osvětlení, které je zastaralé a nevyhovující. Rozpočet stavby je 15,5 milionu korun bez DPH, podíl městysu je třetinový – 5,3 milionu korun. Zbylých deset milionů korun zaplatí kraj.
 

Článek vyšel v Týdeníku Strakonicko. Dostupný zde.