KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Okresní konference KDU-ČSL v jižních Čechách začaly
Zpět

Okresní konference KDU-ČSL v jižních Čechách začaly

Přidáno 21. 2. 2024
Ilustrační foto
Všech sedm okresních organizací KDU-ČSL čeká zasedání volebních okresních konferencí před dubniovou krajskou konferencí a říjnovým sjezdem strany v Olomouci. Tato série započala v okresech Písek a Strakonice. 
V Písku zasedla dvacítka delegátů okresní konference v pátek 16. února. Delegáti zvolili nové vedení okresního výboru, které však zůstává až na jednu vyýjimku nezměněno oproti současnému stavu. Předsedou zůstává písecký zastupitel Petr Hladík, místopředsedy Miroslava Čupová z Písku, Václav Kahoun z Kovářova a Martin Kostínek z Milevska. Nováčkem mezi místopředsedy je zastupitel Slabčic Zdeněk Liška. Řadovými členy OV budou Václav Michálek z Předotic a Miroslav Zíka z Přeštěnic. 

Strakonická okresní konference se sešla o den později v Sokolovně v Radomyšli. Předsedou byl znovuzvolen politolog Vladimír Hanáček ze Strakonic, místopředsedy zůstávají emeritní senátor Josef Kalbáč z Třebohostic a starosta Lnář Josef Honz. Nezměněna zůstává i sestava řadových členů okresního výboru, kterými se stali Jiřina Oberpfalzerová, Jana Hrdinová, Klára Zemenová Hlavatá, Petr Břicháček, Miroslav Žitný a Jan Komrska. 

Strakonická okresní konference také svými usnesení vyzvala vedení strany na krajské i celostátní úrovni k zásadovým postojům v bioetických otázkách a podpoře venkova. 

Hostem obou okresních konferencí byl poslanec Šimon Heller, jenž delegáty seznámil se stávající politickou situací a představil i své priority do krajských voleb, do nichž jde jako jednička za KDU-ČSL na koaliční kandidátce s TOP 09 a hnutím Tábor 2020. Do Radomyšle dorazil i náměstek hejtmana Jihočeského kraje a kandidát do Evropského parlamentu František Talíř. 

Okresní konference budou pokračovat o nadcházejícím víkendu v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci.