KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Obdarování dačických škol pro zvýšení jejich bezpečnosti v době covidové
Zpět

Obdarování dačických škol pro zvýšení jejich bezpečnosti v době covidové

Přidáno 24. 3. 2021
Ilustrační foto
Dačičtí radní na svém zasedání dne 10. března, schválili zakoupení ozónových generátorů pro všechny školy zřízené městem.
Starosta Dačic Karel Macků sdělil, že vzhledem k současné situaci se město rozhodlo zakoupit ozónové generátory, po jednom kusu pro obě základní školy a mateřskou školu, jichž je město zřizovatelem. Uvedené přístroje slouží k desinfikování prostor. Máme s jejich použitím již zkušenosti například z podzimních voleb, kdy jsme takto ošetřili ve školách třídy, které sloužily jako volební místnosti a díky tomu zde prošlo velké množství lidí. Použití těchto přístrojů je poměrně jednoduché a přitom výsledky zcela zásadní, bez toho, aby případně i v infekčním prostředí musel pracovat někdo z personálu. Později byly použity vždy, když se v některé ze škol objevila nákaza Covidem-19 a tehdy si je školy půjčovaly od města. Nyní proto chceme věnovat školám generátory vlastní, aby nevznikaly časové prodlevy. Máme v plánu je používat pravidelně, např. během víkendů.
 
„Čištění ozónem je účinná metoda k odstranění virů a bakterií v prostorech s velkou kulminací osob jako jsou právě školská zařízení. Ve chvíli kdy se školy opět otevřou, chceme, aby měly školy možnost i preventivního užití a všichni kdo se o naše děti ve školách starají, mohli mít dobrý pocit, že je zde vytvořeno bezpečné a čisté prostředí“ doplnil Macků.