KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Ne vládě podporované extrémisty
Zpět

Ne vládě podporované extrémisty

Přidáno 26. 4. 2018
Ilustrační foto
Poslanec Jan Bartošek zaslal dopis účastníkům demonstrace proti vládě podporované komunisty na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Zde je v plném znění:

Milí Jihočeši,
 
​Mrzí mě, že tu dnes s Vámi nemohu být, ale musel jsem kvůli jednaní výborů Poslanecké sněmovny zůstat v Praze. Dovolte, abych Vám poděkoval. Vám všem totiž patří velký dík za to, že jste aktivní a že Vám není lhostejné dění kolem sebe. Na takových lidech, jako jste Vy, totiž stojí občanská společnost, která je pro fungující demokracii jedním ze základních kamenů.
 
​Ocitli jsme se v čase, kdy prohřešky dříve neodpustitelné, se stávají každodenní realitou. Dochází k čistkám na jednotlivých ministerstvech či v bezpečnostních složkách. Máme zde trestně stíhaného premiéra s minulostí agenta StB. Pravidelně dochází k útokům na média. A v den, kdy se do vlasti vrátily ostatky kardinála Berana, symbolu odporu proti komunismu, prezident poprvé od Sametové revoluce řeční na sjezdu KSČM. Strany, která je odpovědná za 40 let zločinného režimu v naší zemi. A stále stejná strana, plná ideologů, stalinistů a bývalých politiků, má nyní podporovat vznikající vládu.
 
​V roce 1989 by mě ani nenapadlo, že za 30 let budeme přihlížet tomu, jak se komunisté vrací k moci. Nicméně na naříkání není čas. Je třeba být aktivní ve svém okolí a využívat našich ústavních práv. Naši předci v boji za demokracii umírali. Žijeme v době, kdy není nutné za demokracii umírat, ale je třeba pozvednout svůj hlas. Je nepřípustné, aby podíl na moci dostali extremistické strany hlásící se k násilnému třídnímu boji a premiérem byl trestně stíhaný bývalý agent StB. A proto ještě jednou velký dík za to, že jste přišli tomuto scénáři říct jednoznačné NE!
 
Milá jihočeská demokratická „žumpo“, k níž se hrdě hlásím, zůstává s Vámi, Váš Jan Bartošek