KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Návštěva taiwanské delegace v Jihočeském kraji
Zpět

Návštěva taiwanské delegace v Jihočeském kraji

Přidáno 30. 8. 2017
Místopředseda Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek přivítal v pondělí 28. srpna v Jihočeském kraji delegaci taiwanského zastupitelského úřadu v ČR v čele s jeho nejvyšším představitelem, panem Chung-I Wangem. 
Hosté si nejprve prohlédly prostory salesiánského centra na sídlišti Máj v Českých Budějovicích, seznámili se s podrobnostmi jeho činnosti a zdejšími sociálními a pedagogickými programy. Následoval přesun do Třeboně, kde taiwanští hosté navštívili místní pivovar Regent a na společném obědě podiskutovali nejen o výrobě piva. Následovalo setkání se starostkou města Terezií Jenisovou na nádvoří třeboňského zámku a následná prohlídka jeho interiéru. Poté se celá delegace přesunula do lázní Aurora, kde byl připraven bohatý výklad o jejich činnosti včetně prohlídky prostor lázní, jeho ubytovacích i relaxačních zařízení a nakonec měli hosté možnost podstoupit malou část zdejší léčebné procedury. O následné společné večeři pak byla příležitost pohovořit i o aktuální politické situaci v ČR.
Taiwanští hosté byli vřelým přijetím a pohostinností Jihočechů velmi potěšeni a jak zdůraznili, zájmem každého diplomata by mělo být poznat ČR nejen z perspektivy hlavního města, ale i jednotlivých regionů. 

Red.