KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Nájem v městském bytě bude na rok
Zpět

Nájem v městském bytě bude na rok

Přidáno 29. 11. 2019
Ilustrační foto
Radní schválili nová pravidla pro přidělování obecních bytů. Nově už se nebudou pronajímat na dobu neurčitou.
Od 1. ledna 2020 budou platit nová pravidla pro přidělování městských bytů. Změna nastane mimo jiné v době, na kterou je nájem uzavírán. Byty přidělované formou výběrového řízení už nebude možné pronajmout si na dobu neurčitou. „Malé i velké byty se budou pronajímat na jeden rok s možností prodloužení, a to v případě, že nebudou s nájemníkem žádné problémy,“ uvedl místostarosta Písku Petr Hladík.
 
O byt nemůže požádat nejen zájemce, který má dluhy vůči městu či domovní bytové správě, ale nově ani ten, vůči komu je zahájeno insolvenční nebo exekuční řízení. Podle místostarosty se tím zúží cílová skupina lidí, pro které jsou byty určené.
 
„Byty, které město pronajímá, jsou vždy tak trochu v režimu sociálního bydlení, protože nájemné držíme na dostupné úrovni,“ doplnil s tím, že prioritně jsou určené lidem, kteří nedosáhnou na komerční bydlení.
 
Město přiděluje byty, které má v majetku, dvěma způsoby. Jednak jsou to byty přidělované výběrovým řízením, jednak byty pro osoby v tíživé životní situaci.
 

Článek vyšel v Píseckém deníku. Dostupný zde.