KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Na Svatojakubské pouti v Sedlici nechyběla krajka. Dorazil i sokolník a klaun
Zpět

Na Svatojakubské pouti v Sedlici nechyběla krajka. Dorazil i sokolník a klaun

Přidáno 31. 7. 2023
Ilustrační foto
Tradiční svatojakubská pouť se v Sedlici na Strakonicku konala o posledním červencovém víkendu. Návštěvníkům nabídla pestrý doprovodný kulturní program, část z něho Deník v neděli navštívil. Slavilo se hned dvakrát, protože letos si místní zároveň připomínají 20. výročí od vzniku obchodu a obecně prospěšné společnosti Sedlická krajka.
Pouť nejsou jen kolotoče, houpačky a střelnice. To dokázala samospráva Sedlice nabitým programem. „Jezdíme sem každý rok, máme to tu rádi. Děti se těší na šermíře, malování na obličej a atrakce. My zase na stánky, koncerty, dobré jídlo a pití,“ zmínila 45letá Alena z Písku.
 
Kromě toho Sedlická krajka připravila netradiční výstavu paličkovaných výrobků v budově městského úřadu. „Nejzajímavější jsou prostorové velkoformátové krajky Květinová louka, kterou tvoří přes 280 květů, a Strom pohádek. Vznikly ve spolupráci s partnerským bavorskými obcemi Tiefenbach a Schönsee. Kromě toho jsme nachystali i výstavu výtvarné soutěže žáků základní a mateřské školy na téma Sedlice, město s krajkářskou tradicí,“ přibližuje místostarostka Kateřina Brabcová.
 
Na své si přišli děti i dospělí. V parku pod hřištěm, který byl středobodem všeho dění, nechyběly kromě jarmarku tvůrčí dílny a další atrakce. Milou vzpomínkou mohla být vlastnoručně paličkovaná klíčenka.

 
Článek vyšel ve Strakonickém deníku. Celý dostupný zde