KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Na Strakonicku se sjeli Mladí lidovci z celé republiky
Zpět

Na Strakonicku se sjeli Mladí lidovci z celé republiky

Přidáno 16. 7. 2016
Ilustrační foto
Ve dnech 6. – 10. července 2016 se na zámku ve Štěkni u Strakonic uskutečnil letní tábor Mladých lidovců, mládežnické organizace KDU-ČSL. Sjelo se na něj na 80 účastníků z celé České republiky. Čtyři dny byly věnovány vzdělávacím aktivitám, besedám s osobnostmi, praktickým workshopům i volnočasovým aktivitám včetně návštěvy zdejšího jezu či fotbalovému zápasu na zdejším hřišti.
Jako přednášející akci navštívily významné politické osobnosti KDU-ČSL: vicepremiér a předseda strany Pavel Bělobrádek, ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, ministr kultury Daniel Herman, místopředseda Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola, poslanec Jaroslav Klaška či europoslanci Pavel Svoboda a Tomáš Zdechovský. Dorazili i regionální lidovečtí politici: náměstek primátora Českých Budějovic Jaromír Talíř, bývalý senátor Josef Kalbáč, zastupitel Jihočeského kraje Pavel Talíř či starosta Radomyšle Luboš Peterka.

Akci navštívili i bývalí ministři Ivan Pilip, Josef Zieleniec a Jiří Pospíšil. Z řad nepolitických odborníků dorazili politologové Petr Just a Marian Sekerák či pedagog Pavel Sekyrka, ředitel písecké obchodní akademie. Závěrečným hostem pak byl v neděli 10. července politický filozof Daniel Kroupa.

Předmětem debat byla horká politická i praktická témata, jako například aktuální geopolitické výzvy, budoucnost sociálně-tržního hospodářského modelu, směřování veřejných politik v oblasti kultury, sociální péče, zemědělství a rozvoje venkova či školství. Účastníci tábora se taktéž dozvěděli, jak zpracovat projekt v rámci rozhodování místní samosprávy či jak se dostat do médií. Prodiskutovali i některé aktuální otázky v sociální oblasti či téma sladění práce a rodiny.

V rámci volnočasových aktivit účastníci navštívili i husitské bojiště u Sudoměře a zhlédli prezentaci krojované Selské jízdy na koních i Skupův koutek a dřevěné sochy Spejbla a Hurvínka v Mladějovicích. Večerní program charakterizovala hudební produkce v podání Dudáckého tria ze Strakonic a českobudějovické kapely Čtyřlístek.

Akce měla uzavřený charakter, a tak účast ministrů na akci neměla charakter jejich oficiální návštěvy v městysi i v regionu. Předseda Mladých lidovců Vladimír Hanáček však připomíná, že oficiální návštěva některého z ministrů KDU-ČSL na Strakonicku je připravována na podzim letošního roku.

Autor: Vladimír Hanáček, předseda Mladých lidovců