KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Na silnici I/20 je v plánu vybudovat několik dopravních staveb současně
Zpět

Na silnici I/20 je v plánu vybudovat několik dopravních staveb současně

Přidáno 5. 5. 2022
Ilustrační foto
Několik dopravních staveb současně by mělo být zahájeno příští rok na jaře v Blatné a ve Lnářích. Všechny na frekventované silnici I/20 spojující jižní a západní Čechy. Přinesl to výsledek jednání mezi obcemi a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR v polovině minulého týdne.
V Blatné se jedná o vybudování nové okružní křižovatky (křižovatka Vrbenská) a úpravu a rozšíření silnice u rybníka Sladovna. Ve Lnářích má jít o vybudování kruhového objezdu a úpravy silnice u domů čp 2 a 3 (rozšíření silnice, obnova a rozšíření chodníků, nové veřejné osvětlení i překládka vzdušného elektrického vedení do země). „Všechny tyto stavby jsou časově náročné. Silnice I/20 je velice frekventovaná a řešili jsme, jak tyto akce koordinovat. Výsledek jednání je, že se začne v roce 2023 všemi stavbami najednou. Připravit je potřeba dopravní řešení objízdných tras," upřesnil blatenský místostarosta Pavel Ounický.
 
Starosta Lnář Josef Honz je s výsledkem jednání velmi spokojený. „Pokud se vše podaří podle plánu, bude to ve Lnářích jedna z největších investic z veřejných rozpočtů za poslední roky," zmínil. „Společné budování je nezbytné z hlediska objízdných tras pro tranzitní dopravu. Pokud se uvedené stavební akce uskuteční současně v jednom termínu, vyřeší všechny souběžné uzavírky a s tím související nepříjemnosti pro řidiče jedna větší objízdná trasa," poznamenal.
 
Článek vyšel v Týdeníku Strakonicko. Dostupný zde.