KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Multifunkční hřiště ve Lnářích vyšlo na pět milionů korun
Zpět

Multifunkční hřiště ve Lnářích vyšlo na pět milionů korun

Přidáno 3. 1. 2020
Ilustrační foto
U fotbalového hřiště ve Lnářích vyrostlo další hřiště, a to multifunkční. Jeho součástí jsou vedle samotné plochy s umělým povrchem také posilovací venkovní prvky a výsadba lip u fotbalového hřiště. Výstavba byla zahájena v říjnu. Hrací plocha nového hřiště je již dokončena, chybí však osazení části venkovních posilovacích prvků a zejména pak úprava okolního terénu. „Od stavební firmy předpokládáme převzetí dokončeného díla a uvedení do provozu na jaře 2020,“ upřesnil starosta obce Josef Honz.
Celkový rozpočet nákladů na hřiště je pět milionů korun včetně DPH, ministerstvo pro místní rozvoj se podílelo částkou 3,5 milionu korun. Lnářští se o dotaci snažili už delší dobu. „Projektová dokumentace byla zpracována v červenci 2016. Následně obec žádala o dotaci, napoprvé však nebyla úspěšná. Počátkem letošního roku jsme proto nechali zaktualizovat projekt i jeho rozpočet a o dotaci požádali znovu. Žádost úspěšná již byla," upřesnil starosta. V nově využité lokalitě bylo původně staré volejbalové hřiště. Podle Josefa Honze bylo vzhledem k obdobným rozměrům a vhodnému terénu toto místo prakticky jedinou možnou volbou umístění nového sportoviště.
A dojde k nějaké úpravě v dopravě na frekventované silnici I/20 s ohledem na to, že je na hřiště nutné se dostat přes tuto komunikaci? „Za účelem usnadnění přístupu přes silnici I/20 jsou připravovány přechody pro chodce a navazující chodníky. Vše je řešeno ve spolupráci s ŘSD, neboť přechody pro chodce i chodníky jsou součástí připravované výstavby kruhové křižovatky a úpravy jejího okolního prostoru. Začátek této silniční stavby je plánován na jaro 2021," poznamenal starosta.

Článek vyšel v Týdeníku Strakonicko. Dostupný zde