KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy MHD v Písku bude ekologická, tichá a komfortnější
Zpět

MHD v Písku bude ekologická, tichá a komfortnější

Přidáno 16. 10. 2020
Ilustrační foto
V následujících týdnech se v Písku začnou objevovat zbrusu nové autobusy městské hromadné dopravy. Nová flotila bude složená z pěti autobusů na elektrický pohon a dvou autobusů na zemní plyn. 
„Na čtvrtek 15. října bylo plánováno slavnostní zavedení elektrobusů do MHD. Vzhledem k epidemiologické situaci se akce pro veřejnost nekoná, ale elektrobusy zavedeny budou. Dojde k tomu postupně ještě v průběhu října a listopadu a v prosinci pak začnou jezdit v běžném provozu,“ informoval místostarosta Písku Petr Hladík.
 
„Jedná se opět elektrobusů, tedy elektrických autobusů a dva autobusy na zemní plyn. Ty budou jezdit především ranní špičku, kdy jezdí nejvíc lidí do zaměstnání a dětí do škol. Ostatní elektrobusy budou jezdit ve zbylých časech,“ doplňuje místostarosta Hladík. „Velmi se také těším, že bude obnovena zastávka na Velkém náměstí před radnicí a lidé, kteří se sem dosud neměli jak dostat, budou dopraveni právě elektrobusy,“ podotkl.
 
„Zavádění autobusů s elektrickým pohonem bude zaváděno postupně, jelikož je třeba otestovat, kolik autobus zvládne ujet na jedno nabití a je třeba, aby se také baterie průběžně dobíjely a vybíjely, aby nedocházelo k jejich degradaci. Společnost E-On také dostavuje nabíjecí stanici, která by měla být do dvou týdnů hotová. Ta bude sloužit k dobíjení v průběhu provozu tak, aby elektrobusy zvládly bez větších problémů všechny linky obsloužit. Očekávám, že elektrobusy pozvednou všechny linky MHD a od prosince, kdy budou zavedeny nové jízdní řády, se celková úroveň MHD v Písku pozvedne. Pevně věřím, že občané to ocení, všude se pohodlně dopraví a budou spokojeni,“ dodává Petr Hladík.