KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Město Kaplice pečuje o životní prostředí
Zpět

Město Kaplice pečuje o životní prostředí

Přidáno 6. 5. 2022
Ilustrační foto
V Kaplici se v letošním roce realizuje několik investičních akcí, které významně přispějí ke zkvalitnění životního prostředí ve městě. Podrobnosti o nich přibližuje kaplický starosta za KDU-ČSL Pavel Talíř.
„Jednak sem patří výstavba nových nádrží na vodu v oblasti nad stávajícím rybníkem Jermaly. Na tuto akci se nám podařilo získat dotaci pro podporu zadržování vody v krajině, neboť jsme si vědomi odpovědnosti za kvalitu životního prostředí v našem okolí,“ zdůrazňuje starosta.
 
„Se životním prostředím souvisí údržba a výsadba nové zeleně, konkrétně v ulici Šumavská, kde bude provedena i revitalizace parkovacích ploch. Zde už probíhá i rekonstrukce a rozšíření vodovodních sítí, které posílí novou výstavbu v ulici Polní. Stav sítí není na první pohled patrný, a tak jej zaregistrujeme až v případě havárií. Zmiňované sítě jsou z hlediska investic velmi náročné a mnohdy obyvateli opomíjené, protože nejsou vidět, ale významnou měrou ovlivňují naše pohodové žití, a to zvláště v případě havárií. Těmto situacím se snažíme předcházet každoročními nemalými investicemi, například formou pravidelné výměny teplovodu,“ dodává Pavel Talíř.