KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Jihočeští Mladí lidovci zvolili nové vedení
Zpět

Jihočeští Mladí lidovci zvolili nové vedení

Přidáno 14. 9. 2021
Ilustrační foto
V pátek 10. září se v Českých Budějovicích uskutečnila volební krajská konference jihočeských Mladých lidovců. S půlročním zpožděním z důvodů pandemie tak mladí příznivci křesťanské demokracie získali příležitost se sejít, podiskutovat o aktuálních tématech a v neposlední řadě si zvolit nové vedení, které krajskou organizaci spolku povede v následujících měsících.
Novou předsedkyní byla zvolena Kateřina Mrvíková z Vodňan. Ve funkci tak po téměř čtyřech letech nahradila Jana Lukáče z Českého Krumlova, který letos již funkci neobhajoval. „Možná nemám tolik zkušeností ani kontaktů a takový politický rozhled, ale věřím, že když se něco dělá srdíčkem, že se to pak daří,“ prohlásila nová krajská předsedkyně.
 
Krýt záda na pozicích místopředsedů jí pak budou David Janoška z Borovan, Vojtěch Toms z Hluboké nad Vltavou, Jan Martínek z Českých Budějovic a Václav Kotrba též z krajského města. Na pozice řadových členů krajského výboru pak byli zvoleni Lukáš Hejhal z Budkova na Prachaticku, Jaroslav Zálešák z Českých Budějovic, Jiří Maňák z Jistebnice a v neposlední řadě i emeritní krajský předseda Jan Lukáč. Nové vedení kraje už plánuje akce na další období po sněmovních volbách a taktéž hodlá navazovat další spolupráci i se zástupci ostatních krajů z celé republiky.
 
„Mám radost, že je v novém krajském výboru zastoupena většina jihočeských okresů a přeji novému vedení mnoho zdaru,“ popřál emeritní celostátní předseda Mladých lidovců, politolog Vladimír Hanáček, jemuž již v lednu skončí členství z důvodů věku. Proto se členy na konferenci oficiálně rozloučil a daroval Mladým lidovcům novou magnetickou nástěnku.