KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Jihočeští lidovci vsází na komunální politiky
Zpět

Jihočeští lidovci vsází na komunální politiky

Přidáno 18. 8. 2017
Prakticky všichni kandidáti jihočeské KDU-ČSL mají zkušenosti s komunální politikou. Kromě tří mají všichni zkušenosti s prací zastupitele obce. Dvanáctku kandidátů, tedy nadpoloviční většinu, pak tvoří lidé se zkušeností s prací starosty či místostarosty. Aktuálně vykonává mandát starosty celkem sedm kandidátů a mandát místostarosty dva kandidáti. 
Na jihočeské kandidátce lidovců je také celkem 17 mužů a 5 žen. Skoro stejný poměr panuje mezi počtem členů strany a bezpartijními. Ti z 22 kandidátů celkem čtyři. Zajímavým údajem je také věkový průměr kandidátů. Ten dosahuje výše 31 let. Nejstaršímu kandidátovi je 68 let, nejmladšímu 29 let. Drtivá většina kandidátů má vysokoškolské vzdělání. Pouze jeden je absolventem toliko vyšší odborné školy.
„Podařilo se nám sestavit kvalitní tým kandidátů a kandidátek, kteří mají kořeny v Jihočeském kraji a díky své každodenní prací znají reálné problémy lidí. Jsou to zkušení starostové, místostarostové či zastupitelé obcí, kteří dokáží obohatit svou případnou poslaneckou práci o své poznatky z komunální politiky,“ poukazuje místopředseda Poslanecké sněmovny a lídr jihočeských lidovců Jan Bartošek, sám někdejší místostarosta Dačic. „Naší prioritou je podpora dostupného bydlení a pracujících rodičů především skrze slevy na dani, dodává Bartošek.
 
Red.