KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Jihočeský kraj navštívil poslanec Karel Smetana
Zpět

Jihočeský kraj navštívil poslanec Karel Smetana

Přidáno 3. 2. 2023
Ilustrační foto
Ve čtvrtek 2. února navštívil Jihočeský kraj místopředseda zemědělského výboru Poslanecké sněmovny, poslanec KDU-ČSL z Olomouckého kraje Karel Smetana. V doprovodu náměstka hejtmana Františka Talíře navštívil zemědělce a podiskutoval s nimi o aktuálních výzvách nejen v zemědělském sektoru.
 
První zastávka proběhla na farmě v Domašíně na Jindřichohradecku, kde si poslanec prohlédl místní provoz a podiskutoval s vedením farmy. Následně se v Křenovicích u Českých Budějovic podíval i na rodinnou farmu rodiny Placandů, jejíž záběr zejména v živočišné výrobě je obdivuhodný.
 
Následovala beseda s řadou mladých i starších zemědělců v Českých Budějovicích, kde došlo i na aktuální politická témata. Spousta rozumných opatření státu naráží na reálné životní podmínky zemědělců. Např. snaha chránit půdu před erozí zatížila skrze nová pravidla zemědělce byrokracií. Dalším velkým tématem je chování odběratelů a co může stát udělat s nekalou soutěží v této oblasti.
 
Zúčastnění jistě nenabyli dojmu, že existují snadná a efektivní řešení těchto problémů, ale diskutovat o nich, sdílet zkušenosti a následně hledat cesty řešení je základ toho, aby se situace změnila k lepšímu.