KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Jaromír Talíř se rozloučil s komunální politikou
Zpět

Jaromír Talíř se rozloučil s komunální politikou

Přidáno 28. 8. 2019
Ilustrační foto
Bývalý ministr kultury, poslanec a primátor Českých Budějovic Jaromír Talíř složil k 26. červnu letošního roku mandát zastupitele krajského města Českých Budějovic. Po téměř třiceti letech svého působení v komunální politice tak přepouští svou pozici mladším představitelům KDU-ČSL.
„Složil jsem funkci zastupitele a předsedy finančního výboru. Velmi si vážím důvěry, kterou mi dali voliči v loňských volbách, ale myslím, že v mých 69 letech je na čase předat štafetu mladým a nadějným politikům KDU-ČSL. Je to přirozená generační obměna,“ podotkl Jaromír Talíř.
Podobně jako post jihočeského zástupce v celostátním výboru KDU-ČSL předal Jaromír Talíř na letošním sjezdu v Brně svému jmenovci Františku Talířovi, v zastupitelstvu Českých Budějovic ho nahradí jednatřicetiletý středoškolský učitel a krajský tajemník jihočeské KDU-ČSL Šimon Heller. „Jaromíra Talíře si velmi vážím jako mimořádné politické osobnosti, která má velké zásluhy o rozvoj Českých Budějovic, Jihočeského kraje i celé naší země. Bude mi ctí na jeho letitou dobrou práci pro naše město v zastupitelstvu navázat,“ prohlásil Heller.
Jaromír Talíř tak zůstává zastupitelem Jihočeského kraje a místopředsedou jihočeských lidovců. „Politiku postupně opouštím, ale úplně z ní neodcházím. Když se dělá dobře, je to krásná služba společnosti. Je to ale také týmová práce, proto je třeba dát prostor  i mladším,“ doplnil Jaromír Talíř.