KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Izraelský velvyslanec navštívil jižní Čechy
Zpět

Izraelský velvyslanec navštívil jižní Čechy

Přidáno 1. 9. 2017
Velvyslanec Státu Izrael v ČR Daniel Meron navštívil se svým doprovodem ve čtvrtek 31. srpna 2017 České Budějovice v doprovodu místopředsedy Poslanecké sněmovny a KDU-ČSL Jana Bartoška. 
V dopoledních hodinách zavítal pan velvyslanec do národního podniku Budějovický Budvar, kde se seznámil s procesem výroby piva, jejími specifiky v Českých Budějovicích i současnou situací podniků včetně výstavu a exportních aktivit. Nechyběla samozřejmě ani degustace českobudějovického zlatavého moku. Následoval pracovní oběd se zástupci podniku.
V odpoledních hodinách navštívila izraelská delegace českobudějovickou radnici, kde jí přivítal náměstek primátora Českých Budějovic za KDU-ČSL Jaromír Talíř. Pan velvyslanec se živě zajímal jak o dějiny města, tak o současnou politickou situaci v Českých Budějovicích a v Jihočeském kraji. Zvláštní pozornost byla na přání hostů věnována židovské komunitě v Českých Budějovicích, která ještě před druhou světovou válkou čítala více než tisíc příslušníků a dnes jí tvoří jen několik obyvatel města. Pan velvyslanec si prohlédl místo, kde do stržení nacisty v roce 1942 stávala českobudějovická synagoga a navštívil i místní židovský hřbitov, kde kromě náhrobků shlédl též expozici právě o místní židovské komunitě.
Česko-izraelské vztahy jsou na vynikající úrovni a chceme, aby tomu tak bylo i nadále.
 
Red.