KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Finanční dar Dačic pro společnost RESIDENT 2000 o. p. s.
Zpět

Finanční dar Dačic pro společnost RESIDENT 2000 o. p. s.

Přidáno 16. 2. 2021
Ilustrační foto
Dačičtí radní na svém zasedání dne 10. února schválili podporu společnosti RESIDENT o. p. s. formou finančního daru ve výši 18 000 Kč na provoz půjčovny kompenzačních pomůcek.
„Půjčovna kompenzačních pomůcek, kterou provozuje společnost RESIDENT 2000 o. p. s., je jedinou půjčovnou tohoto druhu v ORP Dačice. Od 1. 12. 2020 má tato půjčovna sídlo ve Slavonicích. Možnost zapůjčení kompenzačních pomůcek přispívá ke zkvalitnění života osobám v domácím prostředí, jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc další osoby a pečujícím osobám podstatně usnadňuje zajišťování potřebné péče. Půjčovna nabízí široký sortiment kompenzačních pomůcek, např. polohovací postele, antidekubitní matrace, chodítka, invalidní vozíky, toaletní vozíky, antidekubitní podložky, hole, berle, servírovací stolky a další. Vzhledem k nízkým kapacitám v pobytových sociálních službách jako jsou domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem a domovy pro osoby se zdravotním postižením roste počet osob se zdravotním postižením z důvodu věku či nemoci, které zůstávají ve svém přirozeném prostředí. Zapůjčením kompenzačních pomůcek je tak usnadněn život jak nemocným, tak osobám pečujícím“ uvedla místostarostka Kateřina Marková.
 
„Řada kompenzačních pomůcek je hrazena zdravotními pojišťovnami. Proces jejich získání je však administrativně náročný a zdlouhavý. V některých případech jejich získání trvá i několik měsíců. Většina klientů však potřebuje kompenzační pomůcku ihned a nemohou čekat na schválení a dodání ze strany zdravotní pojišťovny. Ceny půjčovného jsou nastaveny tak, aby byly pomůcky dostupné všem, kteří je potřebují“ uzavřela Marková.