KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Europoslankyně Michaela Šojdrová navštívila Jihočeský kraj
Zpět

Europoslankyně Michaela Šojdrová navštívila Jihočeský kraj

Přidáno 25. 2. 2023
Ilustrační foto
V pátek 24. února 2023 navštívila Jihočeský kraj poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL Michaela Šojdrová. V doprovodu krajského manažéra Martina Filipa zavítala do některých významných institucí, jejichž činnost se významně dotýká aktuální evropské politické agendy, a setkala se i jihočeskou veřejností.
Dopoledne navštívila paní europoslankyně českobudějovické Biskupské gymnázium, jehož studentům představila Evropský parlament jako důležitou unijní instituci a také, jak nás jako Českou republiku vnímají jeho poslanci z různých členských států. Došlo i na krátkou diskusi na řadu aktuálních témat. Následně poobědvala se zástupci krajského výboru KDU-ČSL a také okresních výborů z několika jihočeských okresů. Po obědě následoval přesun do Borovan, kde paní europoslankyně navštívila místní zěmědělské obchodní družstvo. Napřed jí byl představen jeho provoz a zázemí a poté následovala debata s vedením družstva o nastavení podmínek pro zemědělské podnikatele v EU.
 
Každá činnost našich europoslanců v terénu přispívá k povědomí lidí o tom, jak důležitou institucí Evropský parlament je a jak zásadně jeho rozhodnutí ovlivňují náš každodenní život. Proto je moc dobře, že se taková setkání konají.