KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Děkujeme Jihočechům za podporu!
Zpět

Děkujeme Jihočechům za podporu!

Přidáno 11. 10. 2021
Ilustrační foto
Trojkoalice SPOLU jednoznačně zvítězila ve volbách do Poslanecké sněmovny v Jihočeském kraji se ziskem 29,09%, což celkově činí 97 698 hlasů a pět získaných mandátů v dolní komoře našeho Parlamentu. Oproti celostátnímu výsledku 27,8% jde tedy o nadprůměrný zisk a třetí nejlepší výsledek ze všech krajů. 
Za KDU-ČSL byli zvoleni dva poslanci: prvním je ostřílený sněmovní marador Jan Bartošek, dosavadní předseda poslaneckého klubu naší strany, který získal 7 854 preferenčních hlasů a skončil v pořadí kandidátů SPOLU na druhém místě. Novým poslancem se pak stává gymnaziální učitel Šimon Heller, zastupitel Českých Budějovic a Jihočeského kraje, jenž obdržel 6 406 preferenčních hlasů a posunul se v pořadí kandidátky ze sedmého místa na třetí. V první třetině pořadí kandidátů se umístil i starosta Radomyšle Luboš Peterka, který získal 5 159 hlasů a skončil jako druhý náhradník.
 
V rámci jednotlivých okresů se SPOLU podařilo zvítězit v celkem čtyřech jihočeských okresech. Nejlepšího výsledku dosáhla společná kandidátka ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v okrese České Budějovice (31,23%), nejslabší pozici pak získala v okrese Jindřichův Hradec (26,23%). Ve všech okresech se však podařilo získat percentuální zisky minimálně srovnatelné s celostátním výsledkem.
 
Mnohokrát děkujeme všem našim jihočeským voličům a slibujeme, že je v nové Poslanecké sněmovně jejich volení zástupci z našich řad nezklamou!