KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Dačice poskytnou peníze na sociální výpomoc
Zpět

Dačice poskytnou peníze na sociální výpomoc

Přidáno 15. 12. 2021
Ilustrační foto
Již po několik let městští radní v Dačicích, na základě žádostí potřebných, posouzení odboru sociálního MěÚ Dačice a doporučení komise sociální, schvalují poskytnutí sociálních výpomocí z prostředků města. Starosta Karel Macků uvedl, že se jedná o rodiny, jejichž situaci sociální odbor monitoruje a tato výpomoc je určena na potřeby nezletilých dětí.
Na svém zasedání, dne 1. prosince 2021 schválila dačická městská rada poskytnutí sociálních výpomocí rodinám s nezaopatřenými dětmi, jejichž nezletilému dítěti je vyplácen příspěvek na péči, rodinám, které se pohybují na hranici chudoby.

„U některých žadatelů je poskytnutí sociální výpomoci podmíněno doložením dokladů o nákupu, popř. po konzultaci i možnost uskutečnit nákup s doprovodem sociální pracovnice. Tato praxe se nám v minulých letech velmi osvědčila. Celkově žadatelů meziročně ubývá. Lze pozorovat, že osoby nacházející se ve finanční tísni aktivně hledají zaměstnání a snaží se zvýšit si příjem vlastní prací. Nízký počet žadatelů v letošním roce je překvapivý i vzhledem k současné epidemické situaci a problémům s ní spojených. Ovšem tento stav se může v příštích letech významně změnit“ doplnil Macků.