KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Dačice podpoří kampaň „Do práce na kole 2021“
Zpět

Dačice podpoří kampaň „Do práce na kole 2021“

Přidáno 26. 3. 2021
Ilustrační foto
Na svém zasedání 10. března schválila dačická městská rada uzavření smlouvy o spolupráci s Národním koordinátorem kampaně „Do práce na kole 2021“ - spolkem Auto*Mat, z. s.
„Po loňském nultém ročníku se Dačice letos opět zapojí do celorepublikové květnové výzvy „Do práce na kole“. V roce 2020 se do této aktivity zapojil pouze městský úřad, v letošním roce bychom rádi zapojili i další firmy. Každý registrovaný účastník si zapisuje své jízdy v průběhu května a to buď ručně, nebo přes mobilní aplikaci do systému https://www.dopracenakole.cz/. K cestám do práce je možno využít kolo, koloběžku nebo chodit pěšky. Po zaplacení účastnického poplatku obdrží každý účastník tričko a logem letošní výzvy. Může se pak také účastnit tzv. akcí na triko, které bude město Dačice organizovat.
 
Cílem není najezdit co nejvíce kilometrů, ale jezdit pravidelně. Pro nejpoctivější týmy budou připraveny výhry, které předáme na závěrečně červnové akci pořádané pro hlavičkou Zdravého města Dačice“ přiblížila projekt místostarostka Kateřina Marková.