KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Dačice adaptují Klangovu továrnu na byty
Zpět

Dačice adaptují Klangovu továrnu na byty

Přidáno 9. 5. 2022
Ilustrační foto
Město Dačice již od počátku válečného konfliktu pomáhá s velkým přispěním svých občanů uprchlíkům z Ukrajiny aklimatizovat se v naší zemi a začlenit se do společnosti.
Protože je město dle postupů schválených vládou povinno zajistit ubytování pro stanovený počet uprchlíků, bylo na dubnovém zasedání zastupitelstva rozhodnuto zahájit rekonstrukci části bývalé Klangovy továrny v Krajířově ulici na byty (místní občané znají tento objekt spíše jako provozovnu bývalého Průmyslového kombinátu).

„Ministerstvo pro místní rozvoj vypsalo pro tento účel podmínky pro získání dotace. Abychom mohli o dotaci požádat, velmi rychle jsme připravili podklady pro vznik tří malých bytů,“ řekl k tomu starosta Karel Macků.

V případě, že byty už nebudou pro ukrajinské uprchlíky potřeba, může město ubytovat i jiné osoby, ale za splnění podmínek stanovených v podmínkách přijetí dotace. Podmínkou například je, že se byt může pronajmout zletilé osobě mladší 30 let nebo osobě starší 65 let nebo osobě, která byla připravena o možnost bydlení v důsledku živelní pohromy.