KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Ceny města Dačice za rok 2021 mají své držitele
Zpět

Ceny města Dačice za rok 2021 mají své držitele

Přidáno 26. 7. 2022
Ilustrační foto
Dvě Ceny města udělili zastupitelé osobnostem dačického kulturního života, které se dlouhodobě podílely a stále aktivně podílí na jeho rozvoji, a tím i na propagaci Dačic v regionálním i celostátním měřítku. 
„Za celoživotní přínos získala Cenu paní Marie Kučerová, která je neodmyslitelně spjata s kulturním děním ve městě ať už jako dlouholetá ředitelka městského muzea, organizátorka a účastnice velké řady kulturních akcí nebo jako členka Spolku přátel muzea v Dačicích. Při pořádání muzejních výstav dávala vždy velký důraz na propagaci regionálního umění, tradic a řemesel. Stála u zrodu tradice velikonočních i vánočních jarmarků či masopustních obchůzek. Je autorkou, spoluautorkou a editorkou řady publikací a článků zaměřených na regionální historii,“ sdělil starosta Karel Macků.
 
Druhým oceněným je pan Rudolf Procházka, který stál u zrodu oblíbených kulturních akcí, které do Dačic každoročně lákají velké množství návštěvníků. „Rudolf Procházka je zakladatelem jedné z nejnavštěvovanějších akcí, kterou je Dačická řežba. Sám sochy ze dřeva tvoří a ve spolupráci s městem každoročně zajišťuje hladký průběh řezbářského sympozia. Díky jeho aktivitě byla před lety rozšířena nabídka kulturních akcí o historickou veselici, jejíž vznik inicioval na základě legendy o házení kozla z věže zapsané v prvním díle kroniky města,“ dodal starosta.