KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Bude v Písku zařízení pro propuštěné vězně?
Zpět

Bude v Písku zařízení pro propuštěné vězně?

Přidáno 23. 9. 2019
Ilustrační foto
PÍSEK – Město Písek je jedním z několika vytipovaných míst, kde by mohlo být v budoucnu zřízen takzvaný probační a mediační dům. V Písku se prý uvažuje o bývalé hasičárně v ulici Samoty, kterou vlastní stát. Město tudíž nemá příliš šancí, jak projekt zvrátit či dokonce úplně zarazit. Kapacita domu má být 20 lidí. Měli by se do něj umisťovat někteří soudem propuštění vězni, kteří by byli pod dohledem Probační a mediační služby a postupně by si zvykali na normální život.
„Realizaci projektu nemáme možnost nějak významně ovlivnit. Avšak ve vztahu k městu a jeho občanům jsme mediační a probační službě doporučili splnit několik našich podmínek," říká místostarosta Petr Hladík z KDU-ČSL. Město chce, aby Probační a mediační služba vytvořila pro své klienty motivační prostředí a pomohla propuštěným vězňům získat práci. Další podmínkou vedení města je zajištění bezproblémového chodu a uspořádání minimálně dvou veřejných debat s obyvateli před vybudováním domu.
„Na území města a v jeho okolí žije několik desítek podmíněně propuštěných osob, aniž by se o tom vědělo," uvedl místostarosta Ondřej Veselý z ČSSD. „V Probačním domě se část takovýchto lidí dostane pod trvalý dohled. Budou mít zajištěnu práci a každodenní kontakt se sociálními pracovníky. Z toho vyplývá, že občanům města bude poskytnuta vyšší ochrana před případnými negativními jevy spojenými s propuštěnými vězni, než je tomu dosud. Chci také zdůraznit, že v žádném případě zde nebudou ubytováni lidé, kteří byli odsouzeni za násilnou trestnou činnost," ujišťuje Veselý.
 
 
Článek vyšel v Týdeníku Písecko. K dispozici zde.