KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Benešov nad Černou čekají další investiční akce v příštím roce
Zpět

Benešov nad Černou čekají další investiční akce v příštím roce

Přidáno 13. 12. 2021
Ilustrační foto
Obec Benešov nad Černou realizovala v letošním roce nemalý počet investičních akcí do obecní infrastruktury. Příkladem je třeba oprava komunikace Děkanské skaliny, oprava kříže u kostela či obnova vodovodu mezi mosty. Na rok 2022 obec naplánovala další investice. O co jde přiblížila starostka Veronika Zemanová Korchová.
„V současné době je naplánován návrh rozpočtu, kde se plánují nemalé investice. Kanalizace a ČOV Klení se odkládá z důvodů administrativních průtahů do roku 2022. Chystá se poslední etapa rekonstrukce náměstí (ta nejnáročnější), pokračování prací na novém Územním plánu obce, oprava komunikace k benzinové pumpě a komunikace od fary k hlavní silnici, opravy cest a dalších komunikací. Snad se podaří na některé z těchto investic získat dotace,“ přeje si starostka.
 
„Je také nutné provést výměnu kotlů v obecních bytových domech. Z důvodů plánované výstavby nového bytového domu bude v příštím roce provedena demolice domu čp. 13. Dále se mj. plánuje obnova vodovodu a kanalizace pod silnicí od hlavního mostu k hlavní křižovatce v Benešově nad Černou. Doufejme, že se nám vše podaří realizovat a že náš rozpočet kvůli pandemii příliš neutrpí,“ podotýká starostka Zemanová Korchová.