KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Zprávy Aktuální informace o kapacitách nemocnic v Jihočeském kraji
Zpět

Aktuální informace o kapacitách nemocnic v Jihočeském kraji

Přidáno 23. 2. 2021
Ilustrační foto
Dnes jsem se sešel s předsedkyní představenstva společnosti Jihočeské nemocnice a.s., sdružující všechny naše krajské nemocnice. Je jí kolegyně z KDU-ČSL Zuzana Roithová (bývalá ministryně zdravotnictví). Mluvili jsme o aktuálním stavu jihočeských nemocnic a možnostech, které máme pro možné rozšíření péče. 
Situace není dobrá. V Jihočeském kraji je to o něco lepší než v těch nejhůře postižených krajích, ale i tak nemocnice musejí počítat s dalšími pacienty, kteří budou potřebovat lůžka i speciální vybavení. Aktuálně je u nás v kraji celková obsazenost lůžek cca 81%. Zásadní jsou pro nás informace týkající se obsazenosti lůžek, která jsou určená covidovým pacientům. Zde přikládám dnešní čísla volných kapacit:
 
  • lůžka s plicními ventilátory: volných 7 z 70
  • lůžka na JIP/ARO: volných 43 ze 242
  • lůžka s kyslíkem: volných 515 ze 1640
 
Zdravotníci, nejen u nás mají doslova plné ruce práce a já jim chci obrovsky moc poděkovat za to, jak to zvládají. Mrzí mě, že jsou trochu obětí neschopnosti vlády a nedostali od ní téměř žádné bonusy za extrémně náročný rok 2020.
 
Každopádně jim i nám všem přeji, ať se co nejdříve tento stav změní a můžeme si oddechnout a znovu volně žít. Nejen oni ale celá naše zem.
 
Ing. Jan Bartošek
poslanec a místopředseda KDU-ČSL