KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Závory na přejezd v Nedabyle na Českobudějovicku
Zpět

Závory na přejezd v Nedabyle na Českobudějovicku

Přidáno 26. 3. 2021
Ilustrační foto
Proč je důležité zajímat se o to, jak to ve vašem městě či obci funguje, nebo nefunguje a aktivně se zapojovat? Taková aktivita totiž může spoustu věcí změnit. Ano, na jednu stranu jde vykládat, jak něco nejde, nebo stát stranou a čekat, až to udělá někdo jiný a u toho si i třeba zanadávat. Máme tu ale i druhou možnost. A to takovou, že když se opravdu chce, tak to jde. Příkladem toho je obec Nedabyle na Českobudějovicku.
 
Díky iniciativě místního občana Ludvíka Reindla, jeho manželky a dalších, byla spuštěna petice. Tou se místní obyvatelé snažili docílit toho, aby na železničním přejezdu, na kterém došlo v posledních měsících k tragickým nehodám se ztrátami na lidských životech, byly vybudovány závory.
 
V minulých dnech se sešli i s ředitelem Správy železnic, a už teď je jisté, že závory na přejezdu budou! Je to skvělá💯zpráva pro všechny a děkuji za to, že jsou mezi námi lidé, kteří dokážou udělat něco pro ostatní, pro své obce, města, kde žijí.
 
Petice byla ve čtvrtek 25. března předána hejtmanovi Martinu Kubovi na Krajském úřadě. A chci říct, že z každé takové užitečné petice máme radost, protože to vypovídá o tom, že občané mají zájem se zapojovat do řešení místních problémů. Za Jihočeský kraj mohu potvrdit, že dlouhodobě spolupracuje se Správou železnic a snaží se, aby každý přejezd, který je nebezpečný - například svou nepřehledností - byl pro řidiče byl opatřen závorami.
 
Ing. Jan Bartošek
poslanec a místopředseda KDU-ČSL