KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Vlajka Tibetu opět zavlála na krajském úřadě
Zpět

Vlajka Tibetu opět zavlála na krajském úřadě

Přidáno 10. 3. 2021
Ilustrační foto
Po 12 letech vyvěšujeme s radním Pavlem Klímou na Krajském úřadě v Českých Budějovicích vlajku Tibetu. Proč? Přečtěte si tři důvody, proč jsem tento krok osobně podpořil.
Tibet byl vojensky obsazen Čínou v roce 1950. V roce 1959 zde vypuklo povstání, které čínská armáda utopila v krvi. Stojí za to si připomínat, že byli k Číně připojeni násilím a proti vůli většiny obyvatel. Je to symbol všech okupovaných území, která by opět měla získat svobodu.
 
Tibetská vlajka je za mě rovněž symbolem nesouhlasu extrémně drsné politiky Číny vůči národnostním, politickým i náboženským menšinám. A je jedno, zda jde o masivní věznění příslušníků náboženského směru Falung Gong, prodemokratické studenty v Hong Kongu, pronásledované křesťany, nebo koncentrační tábory pro Ujgury. Nic takového do civilizovaného státu nepatří.
 
Sliboval jsem ve své předvolební kampani, že náš kraj pod naším vedením bude patřit skutečně na Západ. S tím souvisí možnost dělat svobodná a nezávislá rozhodnutí. Já osobně nesouhlasím s nicnepřinášejícím poklonkováním východním diktaturám, které předvádí řada českých politiků.
 
Mgr. František Talíř
první náměstek hejtmana Jihočeského kraje