KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Pojďme poděkovat našim zdravotníkům
Zpět

Pojďme poděkovat našim zdravotníkům

Přidáno 15. 12. 2021
Ilustrační foto
Zatímco přípravy na Vánoce v našich domácnostech vrcholí a těšíme se na dny volna, jsou mezi námi ti, kteří si zasloužený odpočinek nebudou moci jen tak dopřát. Mluvím o těch, kteří jakožto zdravotníci bojují v první linii a kromě předvánočního úklidu, shánění dárků nebo třeba pečení cukroví je jejich hlavní starostí především pečovat o nemocné a zachraňovat jejich životy. Přitom se ze strany svých pacientů často setkávají s frustrací, nevděčností nebo dokonce i agresí.
Cítíte stejně jako já s našimi zdravotníky sounáležitost? Skvělou příležitostí jak ji vyjádřit jsou právě probíhající Dny vděčnosti zdravotníkům. Pokud chcete našim jihočeským zdravotníkům dát povzbuzení a podporu, můžete připravit balíček vašeho cukroví, vánoční přání se vzkazem nebo jinou malou pozornost a donést je příští týden v pondělí, úterý nebo středu od 13 do 16 hodin do mé kanceláře na krajském úřadě. Všechny dárky pak budou doručeny zdravotníkům z českobudějovické nemocnice.
 
Podobná akce se už ve třech nemocnicích uskutečnila minulý rok na jaře. Já jsem byl spolu se skupinou dětí ze Zubčic poděkovat sestřičkám a doktorům v Českém Krumlově a bylo to opravdu krásné setkání. Pokud máte tu možnost, neváhejte se zapojit. Zdravotníci si totiž naši vděčnost opravdu zaslouží.