KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Občané můžou vznášet připomínky k písecké MHD
Zpět

Občané můžou vznášet připomínky k písecké MHD

Přidáno 2. 2. 2021
Ilustrační foto
Odbor dopravy a garant mobility organizační složky Smart Písek již od doby před spuštěním nové MHD v Písku připomínají a vypořádávají jednotlivé připomínky. Mnohé změny byly do jízdních řádů zakomponovány už 18. ledna a nyní připravujeme další, které by mohly zlepšit dopravní obslužnost. Věřím, že tyto změny uspokojí valnou většinu požadavků a v pololetních změnách jízdních řádů nebudeme muset nic zásadního měnit. 
To nejdůležitější, co by mělo změnit jízdní řády v únoru, vyplývá z připomínek poukazujících na zpoždění spojů, chybějící spoj z průmyslové zóny po 18. hodině a taky spoj v tomto čase do Smrkovic. Nejdůležitější změnou, která se dotkne většiny spojů, je prodloužení cestovních dob a s tím spojený posun odjezdů spojů v rámci jednotek minut (plus minus minuty), což bude předpokládat aktualizaci odjezdů pro každého cestujícího tak, aby spoje neujížděly.
 
Dále se jedná o přidání spoje na lince 5, kdy spoj 17 nebude končit na Autobusovém nádraží, ale bude pokračovat dále do průmyslové zóny a odtud jako spoj č. 20 pojede z Dobešic v 18:15 zpět až do Smrkovic. Aby mohl být tento spoj realizován, bude muset být zrušen spoj linky 1 v 18:30 z Vlakového nádraží, jelikož již není k dispozici volné vozidlo. Jako alternativa je spoj linky 1 v 18:20 v opačném směru, a navíc na lince 6 dojde k posunu spoje 11 tak, aby byla vytvořena návaznost na spoj linky 5 v zastávce Bundovcova. Tento spoj plně nahrazuje prakticky ve stejném čase zrušený spoj linky 1. Uvažujeme také o prodloužení linky 6 do zastávky Strakonická. Veškeré změny budou včas na zastávkách i v IDOSu aktualizovány a nové jízdní řády bude možno si stáhnout z webových stránek města.
 
Uvědomuji si, že se jedná o více změn, ale věřím, že v rámci maximálního možného nájezdu 300 000 km ročně a se šesti vozidly, která máme k dispozici, bude většina píseckých obyvatel tímto uspokojena. Pro připomínky a podněty k MHD je stále k dispozici e-mailová adresa mhd@mupisek.cz a hlasový záznamník na čísle 382 330 643.
 
Ing. Petr Hladík
místostarosta města Písek
 
 
Článek vyšel ve Zpravodaji města Písku 2/2021