KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Krajské peníze nesmí ležet ladem
Zpět

Krajské peníze nesmí ležet ladem

Přidáno 17. 12. 2021
Ilustrační foto
Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo ve čtvrtek 16. prosince krajský rozpočet na rok 2022. Je navržen jako schodkový, s celkovými příjmy 21 839 113 900 Kč a celkovými výdaji 23 225 271 100 Kč. Schodek ve výši 1 386 157 200 Kč bude uhrazen z dlouhodobých rezerv kraje.
To znamená, že na pokrytí schodku rozpočtu si jako kraj nepůjčujeme. Jako vládnoucí krajská koalice jsme přesvědčeni, že peníze ležící na účtu kraje prakticky ladem nedělají nic, než že ztrácejí svou hodnotu, a také chceme udržet investiční výdaje – tedy peníze, které dáme na zhodnocení krajského majetku a na zlepšení života všech Jihočechů.

Díky dlouhodobé krajské politice tak máme na projekty jako je Krajský investiční plán, výstavba obchvatů měst, ale i podpora rodin a nemohoucích – ostatně celá řada dotačních programů myslím mluví za vše. Co bych však rád zvláště vyzdvihnul, je alokace 20 milionů korun na dotační program Porodné, o který dlouhodobě usilujeme a který také dnes budeme schvalovat. Ale i celá řada dalších dílčích programů v součtu přes tři sta milionů korun, k tomu i KIF s udrženou alokací 200 milionů korun na projekty obcí a měst – to vše proto, aby náš kraj vzkvétal, a ne aby s přeplněnou pokladnicí stagnoval.

Mgr. Šimon Heller
poslanec a zastupitel Jihočeského kraje