KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Komentáře Klokočínské louky - nové zvláště chráněné území v Jihočeském kraji je na dosah ruky
Zpět

Klokočínské louky - nové zvláště chráněné území v Jihočeském kraji je na dosah ruky

Přidáno 26. 2. 2021
Ilustrační foto
Nejen COVIDem živ je politik. Při všem řešení pandemie se snažím maximálně plnit a dopředu posouvat i všechny další úkoly a priority, které na stůl vicehejtmana přicházejí. A ochrana přírody pro mě není jen úkol, to je moje srdeční záležitost!
Na dnešním zasedání Rady Jihočeského kraje předkládám zřízení nového zvláště chráněného území a znovuvyhlášení osmi dalších. Tím novým chráněným územím jsou Klokočínské louky na Písecku a jde o velmi zajímavý kousek našeho kraje hlavně proto, že na něm žije spousta chráněných zvířat – například čolek, žabka kuňka nebo zajímavý letec s názvem Bekasina otavní.

Myslím, že právě ochranou těchto malých zvířat a přírodních lokalit můžeme udělat velký krok pro zachování pestrosti naší přírody. Mezi dalších 8 území, které „znovuvyhlašujeme“ patří například zvláště chráněné území Skalský rybník, Bavorovská stráň nebo Smyslov.
 
Na svých předvolebních plakátech jsem měl heslo: „Chráníme jihočeskou krajinu“. Tak pro to dělám maximum a doufám, že na Radě dnes vše dobře projde. Držte mi palce!
 
Mgr. František Talíř
první náměstek hejtmana Jihočeského kraje